Technická fakulta obhájila titul mistra univerzity na 21. Sportovních hrách ČZU.

Tradiční Sportovní hry zaměstnanců proběhly letos jako 21. ročník ve čtvrtek 16. května na univerzitních sportovištích. Za hezkého slunečného, ale dosti větrného počasí, byly hry zahájeny nástupem sportovců a doprovodným kulturním programem, na které postupně vystoupily malé děti z univerzitního Poníčku, v pohybové skladbě cvičící pedagogové z KTV a dalších fakult, trubači FLD zahráli fanfáry a pěvci zazpívali studentskou hymnu. Oficiální zahájení her provedl z tribuny rektor Petr Sklenička.

Letošního ročníku se opět zúčastnilo cca 750 sportujících zaměstnanců univerzity. V sedmi soutěžních sportech (plavecká štafeta, fotbal, volejbal, nohejbal, tenis, stolní tenis a pétanque) se bojovalo o putovní pohár a celkové vítězství. V doplňkových nesoutěžních aktivitách, kterými byly tradičně turistika a cyklistika, šlo především o příjemně strávený den při pohybu v přírodě. Těchto rekreačních sportovních aktivit se zúčastnilo neuvěřitelných skoro 500 účastníků.

V soutěžních sportech jsme letos zaznamenali nejvyrovnanější boj o celkové prvenství a zisk poháru. O celkovém vítězi rozhodovaly minimální rozdíly. Do posledního utkání nebylo rozhodnuto. Porážkou Rektorátu ve finále fotbalového turnaje nakonec zvítězila Technická fakulta a tím obhájila loňský primát před družstvy Provozně ekonomické fakulty a Rektorátu, které na druhém a třetím místě získaly stejný počet bodů těsně za vítězem. Ze sedmi sportů potom 2 vítězství připadly na týmy PEF, Rektorátu a FLD, jedno vítězství ukořistila TF.

Vyhlášení výsledků všech sportů a předání velkého poháru proběhlo večer v Klubu C. Pohár vítěznému týmu TF a jeho děkanovi Jiřímu Maškovi předal rektor ČZU Petr Sklenička s vedoucím KTV Dušanem Vavrlou a celý den byl zakončen ve výborné náladě taneční zábavou za doprovodu hudební skupiny Smeč.

Všem pořadatelům her patří dík za perfektně zorganizovanou akci a všem účastníkům obdiv za předvedené výkony.

Výsledky 21. ročníku SH ČZU.

Celkové pořadí.

1. Technická fakulta