Akademické mistrovství ČR ve sportovním lezení – boulderingu 2017

Závod vypisuje: Česká asociace univerzitního sportu

Pořadatel: Centrum sportovních aktivit VUT v Brně

Datum: V sobotu 11. 3. 2017

Místo: Boulder centrum VUT, Kolejní 2, 612 00 Brno

Startují: studenti VŠ a VOŠ ČR (registrace je možná také až na místě)

Web: http://www.cesa.vutbr.cz/akce/1616-am-cr-v-boulderingu

Ředitel soutěže: Mgr. Tereza Kozlová, e-mail: kozlova@cesa.vutbr.cz, tel: 730 166 492

Předpis: Soutěží se dle pravidel českého poháru lezení v boulderingu, které budou doplněny prováděcími pravidly pro akademické mistrovství ČR.

Systém soutěže: Kategorie MUŽI a ŽENY. Soutěž probíhá dvoukolově – kvalifikace, finále. Kvalifikace se leze Flash (8 bouldrů), finále systémem On Sight (4 bouldry). Do finále postoupí 6 žen a 6 mužů podle výsledků kvalifikace (počet topů / pokusů na topy / zón / pokusů na zóny)

Časový pořad:

8:00 - 8:45 prezence ženy
8:00 - 11:00 prezence muži
9:00 - 10:30 kvalifikace ženy
11:30 - 13:00 kvalifikace muži (1. skupina)
13:15 - 14:45 kvalifikace muži (2. skupina, podle počtu závodníků)
15:15 uzavření izolace
16:00 start finále ženy
17:15 uzavření izolace
18:00 start finále muži

V případě nenaplnění 2. skupiny kvalifikace muži, bude start finále posunut na dříve.

Vyhlášení vítězů: Ihned po ukončení finále v místě soutěže. Vítěz získává titul Akademický Mistr ČR 2017.

Stavěči: David Kozel, Radovan Souček

Hlavní rozhodčí: Jiří Čermák

V rámci závodu AM ČR bude vyhlášen „Open závod“ pro veřenost. Tento závod bude pouze jednokolový (kvalifikace) a bude vyhlášen po ukončení kvalifikací. Ve finále tedy závodí pouze studenti.