Studenti – sportovci byli na Českých akademických hrách v Brně vidět...

17. ročník Českých akademických her se uskutečnil v Brně ve dnech 17. – 22.6.2018.

Pořadatelem sportovní akce byla Masarykova univerzita Brno pod záštitou MŠMT ČR.

Na hry bylo přihlášeno 1822 sportovců ze 47 českých vysokých škol a soutěžilo se ve 28 sportovních odvětvích.

Celkovým vítězem v bodování vysokých škol se stala Masarykova univerzita Brno (280 sportovců) před Univerzitou Karlovou Praha (204 sportovců) a VUT Brno (207 sportovců). ČZU reprezentovalo 61 sportovců a i přes nejnižší počet v historii pořádání ČAH získali 9 titulů Akademických mistrů ČR a v celkovém bodování škola obsadila 9. místo.

Akademickými mistry ČR pro rok 2018 se stali:

Litavský Filip, 3. PEF PAE, atletika – koule 16,10 m
Matoušková Lenka, 2. Mgr. PEF, atletika disk - 46,16 m
Andrejsková Petra, 2. Mgr. PEF, atletika oštěp – 52,06 m
Klukan Matěj, 1. Mgr. PEF, atletika, výška – 210 cm
Seibert Jakub, 2. PEF, stolní tenis – čtyřhra
Pohanka Marek, 2. Mgr. PEF, karate
Andraši Marek, 1. PEF, karate
Musil David, 2. TF, ploutvové plavání – 200 PP, 200 BF

Dále naši sportovci – jednotlivci - získali 5 stříbrných a 7 bronzových medailí. O medailovou sbírku se i letos postarali zejména atleti, kolektivní sporty zastoupila naši školu pouze dvě družstva.
Florbalistky - obsadily 2. místo.
Fotbalisti zůstali bez medaile.

Všem studentům ČZU patří poděkování za úspěšnou reprezentaci univerzity.

Výsledky a fotodokumentaci naleznete na www.ceskeakademickehry.cz