Mezinárodní univerzitní hry - Pula 2019

V Chorvatské Pule se ve dnech 13.-17.11.2019 konaly páté mezinárodní univerzitní hry a Česká zemědělská univerzita zde měla své zástupce. Katedra tělesné výchovy vypravila na tyto hry celkem 38 studentů. Pro přiblížení je tato akce něco jako studentské olympijské hry, jen s tím rozdílem, že není potřeba dosahovat kvalifikačních limitů, takže se této akce může zúčastnit téměř každý sportovec. V letošním roce přijelo do Puly 58 univerzit z celého světa, což činilo  celkem 2400 sportovců. Soutěžilo se v následujících sportech: fotbal, futsal, basketbal, volejbal, rugby, házená, tenis, stolní tenis, plavání, badminton a soutěž cheerleaders. Česká zemědělská univerzita vypravila tyto týmy – basketbal muži, volejbal ženy, plavání, stolní tenis a tenis. A naši studenti se rozhodně mezi celosvětovou konkurencí neztratili! Basketbalisté obhájili loňské 4.místo, kdy v souboji o bronzovou medaili smolně podlehli domácímu týmu ve druhém prodloužení. Plavci rovněž atakovali medailové pozice, kdy Klára Fialová byla čtvrtá na 50m prsa pouhé 4 setiny od bronzové medaile, Robert Chelberg a Kateřina Berková skončili pátí na 50m volně a 50m znak. Pátá byla i polohová štafeta žen. Volejbalistky se dostali do čtvrtfinále (20 týmů) a stolní tenisté ukořistili dvě pátá místa. Anna Dvořáková ve dvouhře a poté společně s Hynkem Bláhou i ve smíšené čtyřhře. Všem studentům, kteří se této akce zúčastnili, děkujeme za vzornou reprezentaci! Náš univerzitní autobus se vracel z her se skandováním ČZU!!! ČZU!!!, až na dálnici téměř nadskakoval. Příští rok nám držte palce v Římě!

Mgr. Michal Novák, Katedra tělesné výchovy ČZU