ČZU v Praze vyhlásila nejlepší sportovce roku 2018

V úterý 9. dubna 2019 byly u příležitosti jarního koncertu V Betlémské kapli vyhlášeni nejlepší sportovci ČZU roku 2018.

Výkony 33 přihlášených sportovců hodnotila odborná komise složená ze zástupců organizací a útvarů univerzity včetně externích sportovních expertů. Předsedou komise byl vedoucí KTV dr. Dušan Vavrla.

Sportovci z řad studentů ČZU dosáhli v roce 2018 vynikajících sportovních úspěchů v soutěžích světové úrovně - MS, ME, MČR, ZOH v Pchjongčangu.

Sportovcem ČZU 2018 se stal student PEF - rychlostní kanoista Josef Dostál, který se stal mistrem světa i mistrem Evropy v kajaku na trati 500 m a na trati 1000 m vybojoval na MS 3. místo. Josef Dostál je medailista z posledních dvou olympiád a patří ve svém sportu k absolutní světové špičce.

Na druhém místě se umístila studentka FAPPZ - biatlonistka Markéta Davidová, v současnosti nejlepší česká reprezentantka v biatlonovém světovém poháru. Markéta Davidová se stala juniorskou mistryní světa ve stíhacím závodu a druhá skončila ve sprintu. Ve světovém poháru získala jedno 3. místo a patří do světové špičky, což potvrzuje výbornými výsledky v roce 2019.

Třetí skončila studentka TF - Martina Satková, která závodí v kanoistice ve sjezdu a sprintu na divoké vodě. Martina Satková je trojnásobnou mistryní světa a byla označena za nejlepší závodnicí mistrovství. Současně je vítězkou ankety o nejlepšího závodníka roku v kategorii sjezd na divoké vodě.

Na čtvrtém místě skončil loňský a předloňský vítěz naší ankety student PEF - Jakub Vadlejch - vynikající atlet oštěpař. V roce 2018 obsadil 3., 5. a 7. místo v Diamantové lize a zvítězil na mítinku Zlatá tretra.

Páté skončily společně studentky FAPPZ - Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová, které závodí ve veslování a jezdí na dvojskifu. V roce 2018 obsadily 7. místo na MS a 5. místo na ME, mistryně ČR.

Zvláštní cenu pro nejlepšího sportovce s handicapem získala studentka PEF - atletka Tereza Jakschová, která závodí v běhu na 100 a 200 metrů.

Ceny nejlepším sportovcům předal v zaplněné Betlémské kapli rektor ČZU profesor Petr Sklenička před koncertem českého houslisty Jaroslava Svěceného.

Výsledky ankety o nejlepšího sportovce ČZU 2018.

1.  Josef Dostál, PEF, rychlostní kanoistika
  2. Markéta Davidová, FAPPZ, biatlon