České akademické hry 2017

16. ročník Českých akademických her se uskutečnil v Praze ve dnech 18. - 23.6.2017.

Pořadatelem ČAH byli společně ČVUT s ČZU. Sporty pořádané ČZU: aerobik, basketbal žen, fotbal, nohejbal, plavání, plavání s ploutvemi, nohejbal, spolupořadatelé frisbee a orientační běh.
Na hry bylo přihlášeno 1789 sportovců ze 41 českých vysokých škol a soutěžilo se ve 23 sportovních odvětvích. Celkovým vítězem v bodování vysokých škol se stala Univerzita Karlova Praha (242 sportovců) před Českým vysokým učením technickým Praha (237 sportovců) a Masarykovou univerzitou Brno (181 sportovců). ČZU reprezentovalo 117 sportovců a získali 13 titulů Akademických mistrů ČR a v celkovém bodování vysokých škol ČZU obsadila 8. místo o necelý bod za 7. VŠE. Studenti ČZU vyhráli bodování škol v atletice (muži 1. místo a ženy 2. místo), kdy byli nejúspěšnější školou v této královské disciplíně.

Akademickými mistry ČR pro rok 2017 se stali:

Dalecký Matyáš, 2. TF TZB, atletika – výška 208 cm (obhajoba titulu)

Litavský Filip, 2. PEF PAE, atletika – koule 15,65 m , disk 47,03 m (obhajoba titulu)

Malá Veronika, 3. FAPPZ, plavání – 100 m motýlek – 1:06,93, 100 m znak – 1:07,93 (obhajoba titulu)

Švecová Anna, 3. FAPPZ, atletika – dálka 603 cm

Jiranová Helena, 2. PEF atletika – 100 m – 12,01

Matoušková Lenka, 1. Mgr. PEF, atletika disk – 46,66

Pužman Vít, FŽP, atletika – dálka 704 cm

Pražáková Zuzana, 1. PEF, atletika – tyčka – 380 cm

Strachová Nikola, FAPPZ, atletika – výška – 180 cm

Šikalová Denisa (1. PEF ČZU) – Křížková Šárka (UHK) – čtyřhra badminton

Rinko Štěpán (1. PEF ČZU) – Vachtl Jiří (UK) – čtyřhra tenis

Dále naši sportovci – jednotlivci – získali 6 stříbrných a 7 bronzových medailí. O medailovou sbírku se i letos postarali zejména atleti, kolektivní sporty zastoupila družstva:

fotbal – 2. místo

florbal – ženy – 3. místo

házená – ženy – 3. místo

softball muži – 3. místo

Basketbalistky a volejbalistky zůstaly bez medaile.

Všem studentům ČZU, kteří získali medaile na ČAH patří gratulace a poděkování za úspěšnou reprezentaci univerzity.

Více fotek v galerii.

Výsledky najdete na www.ceskeakademickehry.cz