Anketa o nejlepšího sportovce ČZU roku 2021

ČZU vyhlásila své nejlepší sportovce za rok 2021.

Tradiční anketu o nejlepšího sportovce univerzity ovládla již potřetí v řadě studentka FAPPZ biatlonistka Markéta Davidová, která se v roce 2021 stala mistryní světa ve vytrvalostním závodu v Pokljuce a dosahovala vynikajících výsledků v závodech světového poháru. Na začátku nové sezóny ovládla hned první vytrvalostní závod světového poháru a následně se stala držitelkou malého křišťálového glóbu za vytrvalostní závod. Nejlepší česká biatlonistka posledních let reprezentovala ČR na letošních ZOH v Pekingu, kde vybojovala krásné 4. a 6. místo. Markéta již má inženýrský titul z naší univerzity a v současnosti studuje další obor na FAPPZ.

Na druhém místě se umístila stálice naší ankety veslařka Lenka Antošová, studentka FAPPZ, která je reprezentantkou ČR ve veslování. V roce 2021 se zúčastnila letních olympijských her v Tokiu, kde vybojovala na dvojskifu 10. místo.

Třetí skončil v anketě další účastník LOH v Tokiu, atlet Vít Müller, který postoupil do semifinále olympijského závodu v běhu na 400 m překážek a současně byl členem české štafety v běhu na 400 m. Vít Müller studuje Technickou fakultu.

Nejlepších 10 sportovců ČZU bude finančně odměněno a nejlepší pětku osobně přijme ke gratulaci rektor univerzity profesor Petr Sklenička.

Všem vynikajícím sportovcům blahopřejeme k dosažení výborných sportovních výkonů a děkujeme za reprezentaci České republiky a propagaci naší univerzity.

1  Davidová Markéta FAPPZ biatlon
2  Antošová Lenka FAPPZ veslování