ČZU zná své sportovce roku 2016

V rámci vánočního koncertu ČZU ve čtvrtek 1.prosince 2016 v aule univerzity byly vyhlášeny výsledky ankety Nejlepší sportovec ČZU roku 2016.

Výkony 28 přihlášených sportovců hodnotila odborná komise složená ze zástupců organizací a útvarů univerzity včetně externích sportovních expertů. Komisi předsedal vedoucí KTV ČZU dr. Dušan Vavrla.

V letošním roce dosáhli sportovci z řad studentů ČZU řadu velmi hodnotných výkonů na světové úrovni. Čtyři naši studenti se zúčastnili  LOH v Riu de Janeiru, kde se umístili všichni do 10. místa a ani k medailím neměli daleko. V nominaci byli další úspěšní sportovci, kteří se zúčastnili řady světových soutěží. Porovnávat výkony v různých sportovních odvětvích, které se nedají navzájem změřit, je vždy založeno na subjektivních názorech hodnotících. Každý člen komise vyjádřil svůj názor a sečtením hlasů všech členů bylo stanovena nejlepší desítka sportovců.

Ceny nejlepším šesti sportovcům předal rektor ČZU profesor Jiří Balík před zaplněnou aulou na začátku vánočního koncertu houslového virtuóza Václava Hudečka. Deset nejlepších sportovců ČZU v roce 2016 obdrželo finanční odměnu rektora.

 

Výsledky ankety Nejlepší sportovec ČZU 2016

1. Vadlejch Jakub (PEF) – atletika (hod oštěpem)

2. Kašpar Jonáš (PEF) – vodní slalom

3.-4. Antošová Lenka (FAPPZ) – veslování

3.-4. Fleissnerová Kristýna (FAPPZ) – veslování

5. Poletín Michal (FLD) – lední hokej

6.  Rubeš Martin (PEF) – šerm

7.  Manhartová Lucie (FAPPZ) – lední hokej

8.  Štěrbák Adam (TF) – veslování

9.  Ruso Vojtěch (FLD) – rychlostní kanoistika

10.  Ječmínek Jakub (PEF) – judo

 

Zvláštní cena pro nejlepšího sportovce s handicapem

Jakschová Tereza (PEF) – atletika (sprinty, skok daleký)

 

  

Vizitka prvních šesti sportovců:

Jakub Vadlejch – atletika – hod oštěpem. Jakub Vadlejch měl velmi úspěšný rok. Kromě toho, že se umístil v olympijském závodě v Riu de Janeiru na konečném 8. místě, vyhrál prestižní Diamantovou ligu.  Z šesti závodů Diamantové ligy zvítězil ve třech (v Londýně, v Paříži a v Curychu) a vytvořil si osobní rekord 88,02 m. Patří k absolutní světové špičce v hodu oštěpem. V anketě Český atlet roku obsadil  5.místo.

Jonáš Kašpar – vodní slalom – C2. Společně s Markem Šindlerem skončili v olympijském závodě v Riu na 8. místě, kde až do poslední branky bojovali o zlato. Je mistrem ČR v C2.

 Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová – veslování – dvojskif. Na letních olympijských hrách v Riu obsadily 10. místo, na ME skončily na 3. příčce a jsou akademickými mistryněmi světa v tomto roce.

 Michal Poletín – lední hokej. Extraligový hokejista Škody Plzeň a od nové sezóny hráč chomutovských Pirátů. Pohybuje se na čelních místech kanadského bodování a v současnosti je na 3.místě mezi střelci extraligy s 12 góly.  V měsíci září byl vyhlášen nejlepším hráčem české extraligy.

 Martin Rubeš – šerm – kord. V tomto roce Martin Rubeš dosáhl vynikajících výsledků v šermu kordem ve družstvech ČR i v jednotlivcích. Mezi největší úspěchy patří 2. místo na ME do 20 let ze 111 závodníků, 7. místo na MS do 20 let a 7. místo na světovém poháru seniorů. Je českou jedničkou v šermu kordem.

Tereza Jakschová – atletika tělesně postižených – sprinty a skok daleký. Na ME vybojovala 4., 5. a 6. místo, na světových hrách handicapované mládeže vybojovala tři druhá místa. Tereza je nejlepší česká juniorka roku v anketě Handicapovaný sportovec.