Vynikající úspěch sportovců ČZU na EuroBarcelona 2018

Ve dnech 14.-18.11.2018 se konaly 4.mezinárodní univerzitní hry v Barceloně a  studenti ČZU byli vidět! Her se zúčastnilo 2400 sportovců z 30 zemí z celého světa (z těch exotických například Pákistán, Libanon, Katar…) a neuvěřitelných 78 univerzit!! Naši univerzitu reprezentovala družstva volejbalu žen a basketbalu mužů.

Obě družstva nám udělala velikou radost. Volejbalistky po výhře nad týmem RGGU z Moskvy skončily na nádherném 3.místě v konkurenci 21 univerzit. Basketbalistům pódium o kousíček uniklo a po statečném boji s VUT Brno obsadili 4.místo z 22 univerzit, které se turnaje zúčastnili. Akce ohromná! Byl to obrovský zážitek vidět na jednom místě tolik sportovců z různých univerzit. Každá univerzita má sportovní „stejnokroj“, takže si připadáte téměř jako na olympiádě.

Kromě volejbalu a basketbalu bylo k vidění spousta dalších sportů: badminton, házená, rugby, vodní pólo, fotbal, futsal, tenis, plavání, cheerleadig a šachy. Děkujeme všem fakultám za podporu, že studenty na tuto akci uvolnili, protože toto jsou zážitky, na které se opravdu nezapomíná.