Pražské primátorky 2017

Ve finále univerzitních osem v rámci 104. Primátorek se proti sobě postavily všechny pražské univerzitní posádky ČVUT, ČZU, UK a VŠE. Pětici doplnila zahraniční posádka z Drážďan. Hlavní favorité se hned od začátku postarali o strhující souboj. ČVUT a ČZU odskočily zbylým lodím hned od úvodu a k strhujícímu souboji došlo až v samotném závěru. ČVUT si však drobný náskok udrželo a těsně porazilo ČZU. Jako třetí dojela posádka Univerzity Karlovy.

“V takto krátkém závodě se netaktizuje, napálili jsme závod hned od začátku a jen málo nám letos chybělo k vítězství“, prohlásili členové naší posádky.

České vysoké učení technické tak znovu v tradičním pátečním závodě triumfovalo. Přestože letošní vítězství bylo těsnější než kdy předtím, na zlomení jejich vítězné série si budeme muset ještě minimálně další rok počkat.

Mezi ženami si nejlépe vedla loď Univerzity Karlovy. Na 2.místě dojely do cíle děvčata ČZU. Třetí v této kategorii skončila loď Technické univerzity Drážďany. Letos je jel závod žen poprvé a ženy ČZU podaly výborný výkon. V posádce osmy ČZU startovaly i novopečené mistryně Evropy na dvojskifu Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou.

Veslaři a veslařky ČZU patřili mezi nejlepší a v obou kategoriích vybojovali shodně stříbrné medaile, které jim předával rektor ČZU profesor Jiří Balík s vedoucím KTV dr.Dušanem Vavrlou.

Výsledky finále A mužů: 1. ČVUT, 2. ČZU, 3. UK, 4. Drážďany 5. VŠE

Výsledky finále žen: 1. UK, 2. ČZU, 3. Drážďany, 4. VUTB, 5. MUBR